BAZA WIEDZY
blog DC Finanse

PROFESJONALNE ARTYKUŁ W TRZECH OBSZARACH:

Księgowość
e-commerce

Wszystko, co wiąże się z księgowością krajową i zagraniczną dla branży e-commerce.

Controlling

Praktyczna wiedza z zakresu controllingu zebrana w przystępny sposób.

Artykuły eksperckie

Case studies oraz treści pełne przepisów prawnych dla osób zajmujących się finansami oraz księgowością.

Nowe artykuły:

Księgowość e-commerce: wystawianie faktur po rejestracji do procedury OSS

W poniższym artykule omawiamy najważniejszy element OSS jeśli chodzi o kwestie praktyczne, czyli wystawianie dokumentów sprzedaży. Celem zrozumienia tego obszernego zagadnienia zachęcam do zapoznania się z wcześniejszymi artykułami dokładnie wyjaśniającymi materię tej procedury uproszczonej. W dzisiejszych czasach większość przedsiębiorców decyduje się na automatyzację w swoich działalnościach e-commerce. Może ona przybrać trojaką formę: Autorskich aplikacji najczęściej…

Występowanie i dokumentacja przesunięć magazynowych w e-commerce

Przedsiębiorcy korzystający z procedury OSS mają możliwość sprzedaży towarów nie tylko na terytorium Polski. Swoją działalność mogą rozszerzać również o inne kraje. Niekoniecznie w każdym z tych krajów spółka musi posiadać własną powierzchnię magazynową. Jednak ich obecność w diametralny sposób wpływać będzie na sposób rozliczania dokonywanej sprzedaży. Więcej o możliwościach i ujmowaniu transakcji w artykule:…

Modele logistyczne w działalności e-commerce: wady i zalety magazynów FBA i FBM

Prowadzenie działalności e-commerce może wymagać od przedsiębiorcy posiadania wielu magazynów (także tych poza granicami kraju, w którym posiada siedzibę działalności). Wszystkie magazyny zarządzane przez właściciela działalności mogą się dzielić na dwa typy: zarządzane przez niego osobiście, zarządzane przez podmioty trzecie (w głównej mierze są za to odpowiedzialne platformy sprzedażowe). W dzisiejszych czasach wiele platform sprzedażowych…

sPRAWDŹ

SERIE CYKLICZNE

badania i rozwój

ULGA B + R

Szczegółowe omówienie różnych aspektów związanych z ulgą na działalność badawczo-rozwojową: kto może skorzystać, jak uznaje się koszty, wymagana dokumentacja i wiele innych praktycznych informacji.

USALI

Specjalna forma prowadzenia rachunkowości, która uwzględnia specyfikę branży hotelarskiej: omówienie metody, poszczególnych departamentów, kategoryzacji i wiele innych praktycznych informacji.
usali dodatkowa ewidencja

Kadry i płace

Artykuły eksperckie omawiające tematykę kadr i płac w różnej wielkości firmach. Napisane przez praktyków, z licznymi przykładami.

ARTYKUŁY DOTYCZĄCE PODATKÓW:

Zmiana formy opodatkowania – pytania i odpowiedzi

Przedsiębiorcy mają coraz mniej czasu na podjęcie decyzji odnośnie formy opodatkowania działalności gospodarczej, która jest kluczowa w zarządzaniu firmą i jej finansami. Odpowiedni dobór formy opodatkowania może bowiem przynieść korzyści dla przedsiębiorcy. Jakie formy opodatkowania…

Kasowy PIT od stycznia 2025 roku

1 stycznia 2025 roku zaczną obowiązywać przepisy wprowadzające kasową metodę rozliczania przychodów i kosztów w prowadzonej działalności gospodarczej, tzw. Kasowy PIT. Kto będzie mógł stosować kasowy PIT? Jakie warunki należy spełnić? Do jakiego typu przychodów…

Przedsiębiorcy mogą już przejść z ryczałtu na skalę podatkową

Przedsiębiorca, który chce zmienić formę rozliczeń, musi uwzględnić w kalkulacjach wysokość podatku, kosztów oraz składki zdrowotnej. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, zamieniając ryczałt na skalę podatkową? Nowelizacja Polskiego Ładu – co się zmieniło? Obniżka…

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ:

PROFESJONALNE USŁUGI MIĘDZY INNYMI W ZAKRESIE: