BAZA WIEDZY
blog DC Finanse

PROFESJONALNE ARTYKUŁ W TRZECH OBSZARACH:

Niezbędnik przedsiębiorcy

Wszystko, co wiąże się z prowadzeniem firmy - w formie przystępnej dla przedsiębiorcy.

Controlling

Praktyczna wiedza z zakresu controllingu zebrana w przystępny sposób.

Artykuły eksperckie

Case studies oraz treści pełne przepisów prawnych dla osób zajmujących się finansami oraz księgowością.

Nowe artykuły:

Składka zdrowotna – ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Podstawa wymiaru składki zdrowotnej jest zryczałtowana i zależy od wysokości uzyskanych przychodów z działalności gospodarczej. Wysokość składki zdrowotnej: Nie należy uwzględniać przychodów osiągniętych w okresie zawieszenia działalności gospodarczej! Sposoby rozliczania składki zdrowotnej 1. Ustalenie podstawy składki zdrowotnej na podstawie sumy przychodów z działalności gospodarczej w bieżącym roku kalendarzowym. W przypadku przekroczenia progu w danym miesiącu…

Pełnomocnictwa właściciela JDG w CEIDG, US i ZUS

Prowadząc zarówno duży biznes, jak i małą jednoosobową działalność gospodarczą, warto część obowiązków oddelegować albo na osoby współpracujące, albo na firmy zajmujące się daną profesją. Pełnomocnictwo pozwala też zabezpieczyć interesy firmy, jej dalsze funkcjonowanie czy nawet przetrwanie w czasie absencji właściciela spowodowane np. wyjazdami służbowymi, chorobą czy wizytą w szpitalu, a także innymi niespodziewanymi okolicznościami. …

Transakcje trójstronne – uproszczona procedura

Uproszczona procedura w przypadku wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych przysługuje pod warunkiem, że na fakturze zamieszczono adnotację „odwrotne obciążenie”. Braku takiego oznaczenia faktury nie można później skorygować. Transakcje trójstronne – dokonywane między podatnikami z różnych krajów UE – mogą być rozliczane dla celów VAT w sposób uproszczony. Uproszczenie polega na tym, że obowiązek rozliczenia VAT spoczywa na…

sPRAWDŹ

SERIE CYKLICZNE

badania i rozwój

ULGA B + R

Szczegółowe omówienie różnych aspektów związanych z ulgą na działalność badawczo-rozwojową: kto może skorzystać, jak uznaje się koszty, wymagana dokumentacja i wiele innych praktycznych informacji.

USALI

Specjalna forma prowadzenia rachunkowości, która uwzględnia specyfikę branży hotelarskiej: omówienie metody, poszczególnych departamentów, kategoryzacji i wiele innych praktycznych informacji.
usali dodatkowa ewidencja

Kadry i płace

Artykuły eksperckie omawiające tematykę kadr i płac w różnej wielkości firmach. Napisane przez praktyków, z licznymi przykładami.

ARTYKUŁY DOTYCZĄCE PODATKÓW:

Przedsiębiorcy mogą już przejść z ryczałtu na skalę podatkową

Przedsiębiorca, który chce zmienić formę rozliczeń, musi uwzględnić w kalkulacjach wysokość podatku, kosztów oraz składki zdrowotnej. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, zamieniając ryczałt na skalę podatkową? Nowelizacja Polskiego Ładu – co się zmieniło? Obniżka…

Polski Ład – najważniejsze zmiany w ramach pakietu naprawczego

Niedawno wystartowała kolejna podatkowa rewolucja. Skomplikowany i problemowy Polski Ład jest gruntownie naprawiany. Ministerstwo Finansów zapewnia, że od początku lipca ma być sprawiedliwiej i zdecydowana większość podatników zyska na nowych zasadach rozliczenia. Zmian jest bardzo…

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ:

PROFESJONALNE USŁUGI MIĘDZY INNYMI W ZAKRESIE: