Poznaj nasz zespół

ZARZĄD

EBS_3147-FB - kopia
lat doświadczenia w księgowości
LAT doświadczenia w dc finanse

DAWID LASKOWSKI

Prezes Zarządu

Dawid Laskowski jest związany z księgowością od początku swojej kariery zawodowej. Pierwszy kontakt z kontami księgowymi miał na początku 2005 roku, kiedy podjął pracę w Biurze Rachunkowym Firma Ireneusza Majchrzaka. Po trzech latach intensywnego rozwoju przeniósł się do Poznania, do firmy Stomil Sanok Dystrybucja Sp. z o.o., gdzie został zastępcą głównego księgowego, a po kolejnym roku przejął też obowiązki osoby odpowiedzialnej za controlling.

W 2012 roku dołączył do spółki DC Centrum sp. z o.o., gdzie powierzono mu budowę działu księgowości i kadr. W roku 2015 w związku z reorganizacją struktury spółki DC wyodrębniono DC Finanse sp. z o.o., której został Prezesem. Do spółki przeniesiono cześć przedsiębiorstwa zajmującą się księgowością i kadrami. Od tego czasu na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za dalsze sukcesy DCF.

Dawid Laskowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Prywatnie Dawid jest mężem najlepszej żony na świecie (ranking własny) oraz ojcem dwójki dzieci. Pasjonuje się giełdą i cenami ropy na świecie. Razem z synem uwielbiają koszykówkę.

ZESPÓŁ KSIĘGOWOŚCI

avatar męski
lat doświadczenia w księgowości
LAT doświadczenia w dc finanse

PATRYK MROZIŃSKI

Starszy specjalista ds. księgowości / Kierownik zespołu

Doświadczenie w zakresie podatków i księgowości Patryk gromadzi już od czasu studiów, kiedy pracował w korporacji obsługującej podmioty zagraniczne. Zanim w 2018 roku podjął współpracę z DC Finanse, pracował przez dwa lata w kancelarii doradztwa podatkowego.

Ukończył studia magisterskie z zakresu finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dalszy rozwój w swoim zawodzie podejmuje w ramach licznych szkoleń, m.in.:

 • kurs SKwP dla kandydatów na specjalistę ds. rachunkowości (samodzielnego księgowego) 2017,
 • kurs SKwP specjalista ds. kadr i płac (2016).

Prywatnie ma wiele zainteresowań. Lubi czytać reportaże oraz kryminały, a także spędzać czas przy dobrych serialach lub grając w gry planszowe.

Martyna Jędruszuk

Specjalista ds. księgowości

Martyna jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość. Z biurami rachunkowymi jako księgowa związana jest od 2014 roku, kiedy jeszcze na studiach zdobywała swoje pierwsze doświadczenie w księgowości. Ukończyła kurs specjalisty ds. rachunkowości (samodzielny księgowy) na SKWP i specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych.

Swoje kompetencje poszerzała dzięki licznym szkoleniom i kursom m.in: kursy SKwP.

 • estoński CIT 2023 – szkolenie praktyczne,
 • specjalista w zakresie rozliczania podatku VAT.

Prywatnie spełniona mama dwójki dzieci, która wolny czas poświęca na wspólne spotkania z przyjaciółmi przy filmie.

avatar damski
lat doświadczenia w księgowości
LAT doświadczenia w dc finanse

asystentki:

avatar damski
lat doświadczenia w księgowości
LAT doświadczenia w dc finanse

Monika bandura

Młodszy specjalista ds. księgowości

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Matematyka na Politechnice Poznańskiej. Pierwsze doświadczenie w księgowości zdobyła w 2018 r., pracując w zespole rozrachunkowym w polskiej korporacji, a później w biurze rachunkowym. Swoje kwalifikacje zawodowe rozwijała, biorąc udział w szkoleniach:

 • I stopień – Kurs podstaw rachunkowości – dla kandydatów na księgowego.
 • II stopień – Kurs dla kandydatów na specjalistę ds. rachunkowości.

Lubi spędzać aktywnie czas ze swoim pieskiem. Gra w planszówki oraz gry karciane, np. Magic the Gathering.

Natalia Kuźbiel

Specjalista ds. księgowości

Natalia ukończyła studia magisterskie na kierunku Rachunkowość i Finanse Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W trakcie studiów zdobyła doświadczenie zawodowe, pracując w biurze rachunkowym oraz w dziale księgowym polskiej spółki.

Kontynuuje rozwój wiedzy w międzynarodowym stowarzyszeniu ACCA oraz uczestniczy w kursie Specjalista ds. rachunkowości (samodzielny księgowy) na SKWP.

Wolny czas lubi spędzać, grając w gry planszowe z przyjaciółmi oraz aktywnie na świeżym powietrzu.

avatar damski
lat doświadczenia w księgowości
LAT doświadczenia w dc finanse
avatar damski
lat doświadczenia w księgowości
LAT doświadczenia w dc finanse

ANNA MAĆKOWSKA

Starszy specjalista ds. księgowości / Kierownik zespołu

Doświadczenie w księgowości spółek handlowych z kapitałem polskim i zagranicznym Anny sięga aż 2005 roku, z czego od 2014 w biurze rachunkowym.

Jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Informatyka i ekonometria, a kwalifikacje zawodowe rozwija uczestnicząc w wielu szkoleniach, m.in.:

 • certyfikat głównego księgowego (SkwP)
 • kwalifikacje w obrębie zawodu „Specjalista ds. wynagrodzeń, specjalista ds. kadr” (SKwP)

W wolnym czasie realizuje swoje pasje, które traktuje jako harmonijną odskocznię od codzienności i życia zawodowego – czyta książki, podróżuje oraz własnoręcznie aranżuje wnętrza i wykonuje przedmioty użytkowe, takie jak lampy czy meble.

Kacper Staśkowiak

Młodszy specjalista ds. księgowości

Kacper jest absolwentem Technikum Ekonomicznego. Posiada kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista oraz technik rachunkowości. Pierwsze doświadczenie zdobył w 2022 r., pracując w biurze rachunkowym. Aktualnie kontynuuje edukację, z powodzeniem łącząc naukę z pracą w DC Finanse.

Praca w księgowości to dla niego ciągła nauka, pogłębianie wiedzy i wyzwania. Podnosi swoje kompetencje z zakresu prawa podatkowego i bilansowego przez szkolenia oraz kursy, w których bierze udział. Stara się być innowacyjny, wykorzystując możliwości, jakie daje mu firma.

Praca sprawia mu wiele satysfakcji. Z olbrzymią energią i żywiołowością oddaje się nowym wyzwaniom. Poza księgowaniem uwielbia dobre jedzenie. Jest miłośnikiem psów oraz pasjonatem podróży i aktywnego wypoczynku.

avatar męski
lat doświadczenia w księgowości
MIESIĄCE doświadczenia w dc finanse
avatar męski
lat doświadczenia w księgowości
MIESIęcy doświadczenia w dc finanse

Jakub Zagaja

Młodszy specjalista ds. księgowości

Absolwent dwóch kierunków na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, na wydziałach: prawa i administracji oraz ekonomicznym. Doświadczenie zdobywał zarówno w małych firmach, jak i pracując w zatrudniającej dziesiątki osób korporacji.
Świetnie czuje się w obsłudze dużych podmiotów, w tym tych z branży e-commerce, w odniesieniu do których ma szeroki zakres wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej.

Nie znosi stać w miejscu, dlatego wciąż się rozwija i stawia przed sobą nowe wyzwania. Obecnie uczęszczając na kurs SKwP dla kandydatów na specjalistę ds. rachunkowości (samodzielnego
księgowego).

Prywatnie tryska pozytywną energią i zaraża uśmiechem. Uwielbia sport (biegi dalekodystansowe, kręgle, wycieczki po górach) oraz mniej aktywne sposoby spędzania czasu, takie jak gry planszowe i spotkania ze znajomymi.

ZESPÓŁ KPIR

KATARZYNA PIETRZAK-ŁĄCZKOWSKA

Specjalista ds. księgowości / Kierownik zespołu

Katarzyna związana jest z DCF od początku istnienia księgowości w spółce – przeszła przez kilka etapów rozwoju, obecnie pełni funkcje Koordynatora Księgowości i Kadr. Oprócz obsługi księgowej klientów czuwa także nad realizacją zadań przez innych członków zespołu, współpracuje z zarządem w tworzeniu strategii spółki, budżetu oraz polityki kadrowej.

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie studiowała na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz w ramach studiów podyplomowych – Prawo Gospodarcze. W tym czasie brała też udział w kursach:

 • Specjalista w zakresie rozliczania podatku VAT
 • Specjalista ds. handlu wewnątrzwspólnotowego

Wolny czas spędza spacerując, bawiąc się i gotując z córkami.

avatar damski
lat doświadczenia w księgowości
LAT doświadczenia w dc finanse

asystentki:

avatar damski
lat doświadczenia w księgowości
LAT doświadczenia w dc finanse

Małgorzata Kaniewska

Asystentka w dziale KPIR

Ukończone studia I stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Od października kontynuacja studiów na II stopniu o tym samym kierunku wraz ze studiami podyplomowymi z zakresu Kadr i płac. Karierę rozpoczęła praktykami oraz stażem w biurze rachunkowym. Od maja 2022 zbiera doświadczenie zawodowe w DC Finanse. Wolny czas spędza na wycieczkach rowerowych, spotkaniach ze znajomymi. Interesuje się również fotografią, malarstwem oraz siatkówką. Chętnie bierze udział w konkursach fotograficznych oraz plastyczno-artystycznych.

Agnieszka Wicińska

Młodszy specjalista ds. księgowości

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu.
Praktyczne doświadczenie z zakresu finansów i rachunkowości zdobywała łącząc studia zaoczne z pracą w biurze rachunkowym.

Wolny czas lubi spędzać z przyjaciółmi oglądając filmy, grając w gry planszowe. W jesienne wieczory uwielbia poświęcać czas na czytanie książek, słuchanie muzyki. Latem pakuje swój bagaż i zwiedza nowe miejsca.

avatar damski
lat doświadczenia w księgowości
MIESIĄCE doświadczenia w dc finanse

ZESPÓŁ KADR I PŁAC

EBS_3498-max
LAT doświadczenia w kadrach
LAT doświadczenia w dc finanse

IZABELA DRABIŃSKA (PIETRZAK)

Starszy specjalista ds. kadr i płac / Kierownik zespołu

Izabela Pietrzak rozpoczęła w naszej firmie karierę księgowej w 2018 roku. Od samego początku postawiła na intensywny rozwój na wielu szkoleniach, m.in.:

 • Kurs podstaw rachunkowości dla kandydatów na księgowego.
 • Specjalista ds. Kadr i płac w 2019 roku po nowelizacji przepisów (Wielkopolskie Stowarzyszenie Podatkowe).
 • Mały ZUS plus (ZUS).
 • Ustalanie obowiązku ubezpieczenia społecznego w kontekście zabiegów wynikających z wykonywania umów zleceń (ZUS).
 • Specjalista ds. kadr i płac (Stowarzyszenie Księgowych w Polsce).
 • Akademia Mistrzostwa Płacowego Monika Smulewicz: Czas pracy.
 • Akademia Mistrzostwa Płacowego Monika Smulewicz: Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń w 2022 r. przewidziane w Polskim Ładzie.
 • Akademia Mistrzostwa Płacowego Monika Smulewicz: Rozliczanie świadczeń chorobowych dla Pracowników i Zleceniobiorców od stycznia 2022 r.
 • Webinarium: Dokumentacja pracownicza od A do Z.
 • Webinarium: Obowiązkowe oskładkowanie umów zleceń.

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Prywatnie interesuje się wystrojem wnętrz oraz śledzi działania marketingowe w social mediach.

Elżbieta Niklaus

Specjalista ds. kadr i płac

Elżbieta jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na Wydziału Ekonomiczno- Społecznym. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała już w trakcie studiów. Zanim zasiliła szeregi DC Finanse, zdobywała doświadczenie jako pracownik administracyjny, specjalista ds. jakości (głównie w dziale zamówień publicznych). Od 2006 roku gromadzi wiedzę związaną z pracą działu kadr i płac.

Ostatnie 7 lat poszerzała dotychczasowe kompetencje, pracując w biurze rachunkowym. Od samego początku kariery zawodowej postawiła na rozwój, poparty licznymi szkoleniami branżowymi. Dzięki ciągłemu doskonaleniu i aktualizacji wiedzy znajduje rozwiązania w najbardziej złożonych i trudnych sytuacjach.

Najważniejsze kursy i szkolenia(2021-2023):

 • prawo pracy,
 • specjalista ds. kadr i płac, w najbliższych planach kurs specjalisty ds. kadr i płac (SKwP),
 • zasady wdrożenia i rozliczania PPK,
 • zasady rozliczania nadgodzin i dni wolnych,
 • zasady rozliczania listy płac po zmianach 2022 i 2023,
 • zatrudnianie pracowników młodocianych,
 • zatrudnienie obywateli Ukrainy po zmianach wprowadzonych specustawą,
 • PIT 2022,
 • przyciągnij lepiej dopasowanych kandydatów.

Prywatnie szyje, czyta kryminały, aktywnie spędza wolny czas na wycieczkach rowerowych.

avatar damski
LAT doświadczenia w kadrach
LAT doświadczenia w dc finanse
EBS_3485-max
LAT doświadczenia w kadrach
LAT doświadczenia w dc finanse

Katarzyna Baran

Młodszy specjalista ds. kadr i płac

Swoje doświadczenie zaczęła zdobywać w technikum o profilu ekonomicznym, które ukończyła z dyplomem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie:

 • technik ekonomista
 • oraz technik rachunkowości.

Obecnie edukację kontynuuje na studiach pierwszego stopnia na kierunku Finanse, audyt, inwestycje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Prywatnie interesuje się architekturą, a w wolnych chwilach lubi spotykać się ze znajomymi.

MALWINA KOSTERA

Młodszy specjalista ds. kadr i płac

Malwina rozpoczęła pracę w dziale kadr i płac naszego biura od maja 2021 roku. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku Administracja Podatkowa i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Administracja.

Swoje działania zawodowe opiera nie tylko na zdobytym wykształceniu, ale także na ciągłej aktualizacji wiedzy i umiejętności podczas kursów i szkoleń:

 • Akademia Mistrzostwa Płacowego Moniki Smulewicz: Płace,
 • Akademia Mistrzostwa Płacowego Moniki Smulewicz: Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń w 2022 r. przewidziane w Polskim Ładzie.
 • Akademia Mistrzostwa Płacowego Moniki Smulewicz: Rozliczanie świadczeń chorobowych dla Pracowników i Zleceniobiorców od stycznia 2022 r. 
 • Webinarium: Dokumentacja pracownicza od A do Z.
 • Webinarium: Obowiązki oskładkowania umów zlecenie. 
 • Excel w dziale personalnym (w trakcie, Danuta Woźnica),
 • Obsługa programu Płatnik (2020, SPD SZKOLENIA),
 • Trening zarządzania czasem i efektywnością (luty 2019, Instytut Wolnej Myśli),
 • Specjalista ds. płac (październik 2018, SPD SZKOLENIA),
 • Specjalista ds. kadr (sierpień 2018, SPD SZKOLENIA),
 • Prawo pracy po zmianach (styczeń 2017, INFOS Centrum Szkoleń i Doradztwa Zawodowego),
 • Zmiany dotyczące terminów umów o pracę, ochrona danych osobowych pracownika, nowe zasady wydawania pracownikom zaświadczeń lekarskich (kwiecień 2016, WOKiSS Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych),
 • Kurs kadrowo płacowy (październik 2014, GoWork.pl).

Prywatnie Malwina jest zaangażowana w jeździectwo, pracuje pod okiem instruktora nad sztuką uzyskania harmonii jeźdźca i konia.

EBS_3473-max
LAT doświadczenia w kadrach
LAT doświadczenia w dc finanse
Lidia
LAT doświadczenia w kadrach
LAT doświadczenia w dc finanse

LIDIA PRZYBYLSKA

Młodszy specjalista ds. kadr i płac

Lidia jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku Zarządzanie. Doświadczenie kadrowe zaczęła zdobywać w 2013 roku, rozpoczynając staż w Powiatowym Urzędzie Pracy. Pracowała także 6 lat w firmie o kapitale francuskim oraz 1,5 roku w szpitalu. Nieustannie poszerza swoją znajomość dziedziny kadrowo – płacowej, aby nadążać za wszystkimi zmianami w tak dynamicznym obszarze wiedzy.

Ukończyła kursy i szkolenia: 

 • Kurs: specjalista ds. kadr i płac (Stowarzyszenie Księgowych w Polsce).
 • Akademia Mistrzostwa Płacowego Monika Smulewicz: Zasiłki.
 • Akademia Mistrzostwa Płacowego Monika Smulewicz: Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń w 2022 r. przewidziane w Polskim Ładzie.
 • Akademia Mistrzostwa Płacowego Monika Smulewicz: Rozliczanie świadczeń chorobowych Pracowników i Zleceniobiorców w 2022 r. 
 • Webinarium: Dokumentacja pracownicza od A do Z.
 • Webinarium: Obowiązki oskładkowania umów zlecenie. 

W czasie wolnym czyta książki, najczęściej kryminały. Lubi także wycieczki rowerowe.

Sprawdź

Jak działamy?

wymóg uzyskania zgody organu spółki

Jasne procedury budowania zespołów oraz ich pracy przynoszą wymierne korzyści dla naszych klientów.