poznaj nasz zespol
dawid

DAWID LASKOWSKI

Prezes zarządu

Dawid Laskowski jest związany z księgowością od początku swojej kariery zawodowej. Pierwszy kontakt z kontami księgowymi miał na początku 2005 roku, kiedy podjął pracę w Biurze Rachunkowym Firma Ireneusza Majchrzaka. Po trzech latach intensywnego rozwoju przeniósł się do Poznania, do firmy Stomil Sanok Dystrybucja Sp. z o.o., gdzie został zastępcą głównego księgowego, a po kolejnym roku przejął też obowiązki osoby odpowiedzialnej za controlling.

W 2012 roku dołączył do spółki DC Centrum sp. z o.o., gdzie powierzono mu budowę działu księgowości i kadr. W roku 2015 w związku z reorganizacją struktury spółki DC wyodrębniono DC Finanse sp. z o.o., której został Prezesem. Do spółki przeniesiono cześć przedsiębiorstwa zajmującą się księgowością i kadrami. Od tego czasu na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za dalsze sukcesy DCF.

Dawid Laskowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Prywatnie Dawid jest mężem najlepszej żony na świecie (ranking własny) oraz ojcem dwójki dzieci. Pasjonuje się giełdą i cenami ropy na świecie. Razem z synem uwielbiają koszykówkę.

kasia

KATARZYNA PIETRZAK-ŁĄCZKOWSKA

Specjalista ds. księgowości / Koordynator księgowości i kadr

Katarzyna związana jest z DCF od początku istnienia księgowości w spółce – przeszła przez kilka etapów rozwoju, obecnie pełni funkcje Koordynatora Księgowości i Kadr. Oprócz obsługi księgowej klientów czuwa także nad realizacją zadań przez innych członków zespołu, współpracuje z zarządem w tworzeniu strategii spółki, budżetu oraz polityki kadrowej.

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie studiowała na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz w ramach studiów podyplomowych – Prawo Gospodarcze. W tym czasie brała też udział w kursach:

Specjalista w zakresie rozliczania podatku VAT
Specjalista ds. handlu wewnątrzwspólnotowego
Prywatnie Kasia jest zadowoloną z siebie, pełną energii osobą, która każdą chwilę poświęca na poznawanie świata podatków. Obecnie przygotowuje się do przystąpienia do egzaminu na doradcę podatkowego.

PAULINA KAPTURSKA

Specjalista ds. kadr i płac

Kariera Pauliny Kapturskiej w rachunkowości rozpoczęła się w 2008 roku. Zaczęła od posady pomocy księgowej, później pracowała na samodzielnych stanowiskach jako księgowa KPiR oraz w dziale kadr i płac.

Nieustannie rozwija swoją wiedzę praktyczną na wielu szkoleniach, m.in.:

 • – kurs na specjalistę ds. kadr i płac (Stowarzyszenie Księgowych, Oddział Wielkopolski w Poznaniu),
 • – zmiany w kadrach i płacach w 2019 roku (Akademia Mistrzostwa Kadrowo Płacowego Moniki Smulewicz),
 • – Mały ZUS plus (ZUS).

Ukończyła studia na kilku kierunkach w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu:

 • – licencjackie, kierunek Administracja Podatkowa,
 • – magisterskie, kierunek Finanse publiczne i podatki,
 • – podyplomowe, kierunek Podatki.
Kapturska

ANNA MAĆKOWSKA

Specjalista ds. księgowości i kadr

Doświadczenie w księgowości spółek handlowych z kapitałem polskim i zagranicznym Anny sięga aż 2005 roku, z czego od 2014 w biurze rachunkowym.

Jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Informatyka i ekonometria, a kwalifikacje zawodowe rozwija uczestnicząc w wielu szkoleniach, m.in.:

 • – certyfikat głównego księgowego (SkwP)
 • – kwalifikacje w obrębie zawodu „Specjalista ds. wynagrodzeń, specjalista ds. kadr” (SKwP)

W wolnym czasie realizuje swoje pasje, które traktuje jako harmonijną odskocznię od codzienności i życia zawodowego – czyta książki, podróżuje oraz własnoręcznie aranżuje wnętrza i wykonuje przedmioty użytkowe, takie jak lampy czy meble.

PATRYK MROZIŃSKI

Specjalista ds. księgowości i kadr

Doświadczenie w zakresie podatków i księgowości Patryk gromadzi już od czasu studiów, kiedy pracował w korporacji obsługującej podmioty zagraniczne. Zanim w 2018 roku podjął współpracę z DC Finanse, pracował przez dwa lata w kancelarii doradztwa podatkowego.

Ukończył studia magisterskie z zakresu finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dalszy rozwój w swoim zawodzie podejmuje w ramach licznych szkoleń, m.in.:

 • – kurs SKwP dla kandydatów na specjalistę ds. rachunkowości (samodzielnego księgowego) 2017,
 • – kurs SKwP specjalista ds. kadr i płac (2016).

Prywatnie ma wiele zainteresowań. Lubi czytać reportaże oraz kryminały, a także spędzać czas przy dobrych serialach lub grając w gry planszowe.

ADRIANA ZALEWSKA-WERRA

Analityk biznesowy

Adriana posiada 10-letnie doświadczenie w doradztwie gospodarczym, również w zakresie przygotowania i realizacji projektów unijnych. Jest także aplikantką radcowską i współpracuje z kancelarią radców prawnych w zakresie obsługi przedsiębiorców.

Ukończyła studia prawnicze, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz zarządzanie projektami.

Prywatnie jest pasjonatką podróży.

IZABELA PIETRZAK

Młodszy specjalista ds. księgowości i kadr

Izabela Pietrzak rozpoczęła w naszej firmie karierę księgowej w 2018 roku. Od samego początku postawiła na intensywny rozwój na wielu szkoleniach, m.in.:

 • – Kurs podstaw rachunkowości dla kandydatów na księgowego.
 • – Specjalista ds. Kadr i płac w 2019 roku po nowelizacji przepisów (Wielkopolskie Stowarzyszenie Podatkowe).
 • – Mały ZUS plus (ZUS).
 • – Ustalanie obowiązku ubezpieczenia społecznego w kontekście zabiegów wynikających z wykonywania umów zleceń (ZUS),
 • – Specjalista ds. kadr i płac (Stowarzyszenie Księgowych w Polsce)

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Prywatnie interesuje się wystrojem wnętrz oraz śledzi działania marketingowe w social mediach.

TOMASZ DORSZ

Specjalista ds. księgowości

Tomasz pracuje w księgowości od 2016 roku. Jest absolwentem studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej oraz magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunku Finanse i Rachunkowość. Jego codzienną pracę napędza zapał do współpracy i chęć pomocy.

Regularnie rozwija swoje umiejętności zawodowe, aktywnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Ukończył m.in. kurs samodzielnego księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce.

Prywatnie jest początkującym żeglarzem oraz wykorzystuje czas wolny i dobrą pogodę na przejażdżki rowerowe. Kiedy spędza czas w domu lubi oglądać seriale i grać w gry konsolowe na PS4.

SARA MAŁECKA

Młodszy specjalista ds. księgowości

Sara ukończyła studia magisterskie na kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe, pracując w biurze rachunkowym i Kancelarii Doradztwa Podatkowego. Aktualnie jest w trakcie kursu „Kontroler finansowo – księgowy” w Stowarzyszeniu Księgowych.

Wolny czas poświęca na spotkania towarzyskie i zajęcia w szkole tańca. Uczestniczy także w kursie języka niemieckiego.

WERONIKA CIĄGŁO

Asystentka w dziale księgowości

Weronika jest w trakcie zdobywania swojego doświadczenia w księgowości. Studiuje na II roku kierunku Finanse, Audyt, Inwestycje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Prywatnie angażuje się w wychowanie dzieci i młodzieży jak instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. W wolnych chwilach tworzy grafiki komputerowe oraz bierze udział w konkursach literackich.

MALWINA ANDRZEJEWSKA

Asystentka w dziale księgowości

Malwina jest w trakcie pierwszego roku studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na kierunku Rachunkowość i finanse. Swoją karierę rozpoczęła dwumiesięcznymi praktykami w biurze rachunkowym, a od października 2020 roku pracuje w DC Finanse.

Wolny czas lubi spędzać aktywnie razem z przyjaciółmi na spływach kajakowych, wycieczkach rowerowych czy wyścigach gokartami. Interesuje się również cukiernictwem i niedawno rozpoczęła przygodę ze ścianką wspinaczkową.

MALWINA KOSTERA

Asystentka ds. kadr i płac

Malwina rozpoczęła pracę w dziale kadr i płac naszego biura od maja 2021 roku. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku Administracja Podatkowa i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Administracja.

Swoje działania zawodowe opiera nie tylko na zdobytym wykształceniu, ale także na ciągłej aktualizacji wiedzy i umiejętności podczas kursów i szkoleń:

 • – Akademia Moniki Smulewicz – Kurs Płace (w trakcie),
 • – Excel w dziale personalnym (w trakcie, Danuta Woźnica),
 • – Obsługa programu Płatnik (2020, SPD SZKOLENIA),
 • – Trening zarządzania czasem i efektywnością (luty 2019, Instytut Wolnej Myśli),
 • – Specjalista ds. płac (październik 2018, SPD SZKOLENIA),
 • – Specjalista ds. kadr (sierpień 2018, SPD SZKOLENIA),
 • – Prawo pracy po zmianach (styczeń 2017, INFOS Centrum Szkoleń i Doradztwa Zawodowego),
 • – Zmiany dotyczące terminów umów o pracę, ochrona danych osobowych pracownika, nowe zasady wydawania pracownikom zaświadczeń lekarskich (kwiecień 2016, WOKiSS Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych),
 • – Kurs kadrowo płacowy (październik 2014, GoWork.pl).

Prywatnie Malwina jest zaangażowana w jeździectwo, pracuje pod okiem instruktora nad sztuką uzyskania harmonii jeźdźca i konia.

LIDIA PRZYBYLSKA

Młodszy specjalista ds. kadr i płac

Lidia jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku Zarządzanie. Doświadczenie kadrowe zaczęła zdobywać w 2013 roku, rozpoczynając staż w Powiatowym Urzędzie Pracy. Pracowała także 6 lat w firmie o kapitale francuskim oraz 1,5 roku w szpitalu. Nieustannie poszerza swoją znajomość dziedziny kadrowo – płacowej, aby nadążać za wszystkimi zmianami w tak dynamicznym obszarze wiedzy.

Ukończyła kurs: specjalista ds. kadr i płac (Stowarzyszenie Księgowych w Polsce)

W czasie wolnym czyta książki, najczęściej kryminały. Lubi także wycieczki rowerowe.