BAZA WIEDZY blog DC Finanse
PROFESJONALNE ARTYKUŁ W TRZECH OBSZARACH:
Niezbędnik przedsiębiorcy
Wszystko, co wiąże się z prowadzeniem firmy - w formie przystępnej dla przedsiębiorcy.
Controlling
Praktyczna wiedza z zakresu controllingu zebrana w przystępny sposób.
Artykuły eksperckie
Case studies oraz treści pełne przepisów prawnych dla osób zajmujących się finansami oraz księgowością.
Nowe artykuły:
Transakcje trójstronne – uproszczona procedura
Uproszczona procedura w przypadku wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych przysługuje pod warunkiem, że na fakturze zamieszczono adnotację „odwrotne obciążenie”. Braku takiego oznaczenia faktury nie można później skorygować. Transakcje trójstronne – dokonywane między podatnikami z różnych krajów UE – mogą być rozliczane dla celów VAT w sposób uproszczony. Uproszczenie polega na tym, że obowiązek rozliczenia VAT spoczywa na…
W jakich okolicznościach sąd administracyjny wstrzyma wykonanie decyzji organu podatkowego?
Artykuł jest kontynuacją tekstu o wstrzymaniu wykonania decyzji podatkowego przez sąd administracyjny. W praktyce najczęstszymi argumentami podatników, którzy zdecydują się na skorzystanie z omawianego uprawnienia są: Przytoczone przykłady zostały przywołane jedynie celem ukazania pewnych powtarzających się stanów faktycznych, które w ocenie sądów administracyjnych przemawiają za zasadnością udzielenia ochrony tymczasowej. Podsumowanie Podsumowując, wskazać należy, że ryzyka…
Wstrzymanie wykonania decyzji organu podatkowego przez sąd administracyjny
Sąd administracyjny może na wniosek skarżącego wstrzymać wykonanie decyzji organu podatkowego w całości lub w części. Wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji zależy od oceny dokonanej przez sąd administracyjny, czy w przedstawionym stanie faktycznym przez skarżącego zachodzą przesłanki uzasadniające wydanie takiego rozstrzygnięcia. Z praktyki orzeczniczej wynika, że ryzyka związane z utratą płynności finansowej przedsiębiorstwa, ogłoszeniem upadłości podatnika…
SERIE CYKLICZNE

ULGA B + R
Szczegółowe omówienie różnych aspektów związanych z ulgą na działalność badawczo-rozwojową: kto może skorzystać, jak uznaje się koszty, wymagana dokumentacja i wiele innych praktycznych informacji.
USALI

Kadry i płace
Artykuły eksperckie omawiające tematykę kadr i płac w różnej wielkości firmach. Napisane przez praktyków, z licznymi przykładami.

ARTYKUŁY DOTYCZĄCE PODATKÓW:
Przedsiębiorcy mogą już przejść z ryczałtu na skalę podatkową
Polski Ład – najważniejsze zmiany w ramach pakietu naprawczego
Skutki podatkowe zwrotu kosztów używania przez pracownika prywatnego samochodu w celach służbowych
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ:
PROFESJONALNE USŁUGI MIĘDZY INNYMI W ZAKRESIE: