zespol

Dawid Laskowski
Prezes Zarządu

Dawid Laskowski jest związany z księgowością od początku swojej kariery zawodowej. Pierwszy kontakt z kontami księgowymi miał na początku 2005 roku, kiedy podjął pracę w Biurze Rachunkowym Firma Ireneusza Majchrzaka. Po trzech latach intensywnego rozwoju przeniósł się do Poznania, do firmy Stomil Sanok Dystrybucja Sp. z o.o., gdzie został zastępcą głównego księgowego, a po kolejnym roku przejął też obowiązki osoby odpowiedzialnej za controlling.

W 2012 roku dołączył do spółki DC Centrum sp. z o.o., gdzie powierzono mu budowę działu księgowości i kadr. W roku 2015 w związku z reorganizacją struktury spółki DC wyodrębniono DC Finanse sp. z o.o., której został Prezesem. Do spółki przeniesiono cześć przedsiębiorstwa zajmującą się księgowością i kadrami. Od tego czasu na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za dalsze sukcesy DCF.

Dawid Laskowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Prywatnie Dawid jest mężem najlepszej żony na świecie (ranking własny) oraz ojcem dwójki dzieci. Pasjonuje się giełdą i cenami ropy na świecie. Razem z synem uwielbiają koszykówkę.

Katarzyna Pietrzak-Łączkowska
Koordynator Księgowości i Kadr

Katarzyna związana jest z DCF od początku istnienia księgowości w spółce – przeszła przez kilka etapów rozwoju, obecnie pełni funkcje Koordynatora Księgowości i Kadr. Oprócz obsługi księgowej klientów czuwa także nad realizacją zadań przez innych członków zespołu, współpracuje  z zarządem w tworzeniu strategii spółki, budżetu oraz polityki kadrowej.

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie studiowała na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz w ramach studiów podyplomowych – Prawo Gospodarcze. W tym czasie brała też udział w kursach:

 • Specjalista w zakresie rozliczania podatku VAT
 • Specjalista ds. handlu wewnątrzwspólnotowego

Prywatnie Kasia jest zadowoloną z siebie, pełną energii osobą, która każdą chwilę poświęca na poznawanie świata podatków. Obecnie przygotowuje się do przystąpienia do egzaminu na doradcę podatkowego.

Paulina Kapturska
specjalista ds. kadr i płac

Kariera Pauliny Kapturskiej w rachunkowości rozpoczęła się w 2008 roku. Zaczęła od posady pomocy księgowej, później pracowała na samodzielnych stanowiskach jako księgowa KPiR oraz w dziale kadr i płac.

Nieustannie rozwija swoją wiedzę praktyczną na wielu szkoleniach, m.in.:

 • kurs na specjalistę ds. kadr i płac (Stowarzyszenie Księgowych, Oddział Wielkopolski w Poznaniu),
 • zmiany w kadrach i płacach w 2019 roku (Akademia Mistrzostwa Kadrowo Płacowego Moniki Smulewicz),
 • Mały ZUS plus (ZUS).

Ukończyła studia na kilku kierunkach w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu:

 • licencjackie, kierunek Administracja Podatkowa,
 • magisterskie, kierunek Finanse publiczne i podatki,
 • podyplomowe, kierunek Podatki.
Paulina Kapturska

Anna Maćkowska
specjalista ds. księgowości i kadr

Doświadczenie w księgowości spółek handlowych z kapitałem polskim i zagranicznym Anny sięga aż 2005 roku, z czego od 2014 w biurze rachunkowym.

Jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Informatyka i ekonometria, a kwalifikacje zawodowe rozwija uczestnicząc w wielu szkoleniach, m.in.:

 • certyfikat głównego księgowego (SkwP)
 • kwalifikacje w obrębie zawodu „Specjalista ds. wynagrodzeń, specjalista ds. kadr” (SKwP)

W wolnym czasie realizuje swoje pasje, które traktuje jako harmonijną odskocznię od codzienności i życia zawodowego – czyta książki, podróżuje oraz własnoręcznie aranżuje wnętrza i wykonuje przedmioty użytkowe, takie jak lampy czy meble.

Patryk Mroziński
specjalista do spraw księgowości i kadr

Doświadczenie w zakresie podatków i księgowości Patryk gromadzi już od czasu studiów, kiedy pracował w korporacji obsługującej podmioty zagraniczne. Zanim w 2018 roku podjął współpracę z DC Finanse, pracował przez dwa lata w kancelarii doradztwa podatkowego.

Ukończył studia magisterskie z zakresu finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dalszy rozwój w swoim zawodzie podejmuje w ramach licznych szkoleń, m.in.:

 • kurs SKwP dla kandydatów na specjalistę ds. rachunkowości (samodzielnego księgowego) 2017,
 • kurs SKwP specjalista ds. kadr i płac (2016).

Prywatnie ma wiele zainteresowań. Lubi czytać reportaże oraz kryminały, a także spędzać czas przy dobrych serialach lub grając w gry planszowe.

Adriana Zalewska-Werra
analityk biznesowy

Adriana posiada 10-letnie doświadczenie w doradztwie gospodarczym, również w zakresie przygotowania i realizacji projektów unijnych. Jest także aplikantką radcowską i współpracuje z kancelarią radców prawnych w zakresie obsługi przedsiębiorców.

Ukończyła studia prawnicze, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz zarządzanie projektami.

Prywatnie jest pasjonatką podróży.

Izabela Pietrzak
młodszy specjalista księgowości i kadr

Izabela Pietrzak rozpoczęła w naszej firmie karierę księgowej w 2018 roku. Od samego początku postawiła na intensywny rozwój na wielu szkoleniach, m.in.:

 • Kurs podstaw rachunkowości dla kandydatów na księgowego.
 • Specjalista ds. Kadr i płac w 2019 roku po nowelizacji przepisów (Wielkopolskie Stowarzyszenie Podatkowe).
 • Mały ZUS plus (ZUS).
 • Ustalanie obowiązku ubezpieczenia społecznego w kontekście zabiegów wynikających z wykonywania umów zleceń (ZUS),
 • Specjalista ds. kadr i płac (Stowarzyszenie Księgowych w Polsce)

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Prywatnie interesuje się wystrojem wnętrz oraz śledzi działania marketingowe w social mediach.

Tomasz Dorsz
specjalista ds. księgowości

Tomasz pracuje w księgowości od 2016 roku. Jest absolwentem studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej oraz magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunku Finanse i Rachunkowość. Jego codzienną pracę napędza zapał do współpracy i chęć pomocy.

Regularnie rozwija swoje umiejętności zawodowe, aktywnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Ukończył m.in. kurs samodzielnego księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce.

Prywatnie jest początkującym żeglarzem oraz wykorzystuje czas wolny i dobrą pogodę na przejażdżki rowerowe. Kiedy spędza czas w domu lubi oglądać seriale i grać w gry konsolowe na PS4.

Sylwia Chlastawa
Specjalista ds. Kadr i Płac

Sylwia od 2012 roku z sukcesami buduje doświadczenie w dziedzinie kadrowo-płacowej. Już od 2014r. pracuje jako samodzielny specjalista.

Ukończyła studia podyplomowe Prawa Pracy na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wiele kierunkowych kursów i szkoleń m.in.:

 • kurs kadrowo-płacowy realizowany przez ATL Legal Consulting Sp. z o.o. w Poznaniu,
 • szkolenie „CreativeVision” w zakresie doskonalenia kompetencji Specjalisty ds. HR prowadzone przez CreativeMedia Aneta Murakowska w Poznaniu,
 • szkolenia organizowane przez ZUS (zasady korygowania dokumentów rozliczeniowych, ustalanie obowiązku ubezpieczenia społecznego w kontekście zbiegów wynikających z wykonywania umów zleceń, Mały ZUS Plus).

Uwielbia w wolnych chwilach spędzać czas z rodziną i dobrym serialem.

Sara Małecka
Młodsza Księgowa

Sara ukończyła studia magisterskie na kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe, pracując w biurze rachunkowym i Kancelarii Doradztwa Podatkowego. Aktualnie jest w trakcie kursu „Kontroler finansowo – księgowy” w Stowarzyszeniu Księgowych.

Wolny czas poświęca na spotkania towarzyskie i zajęcia w szkole tańca. Uczestniczy także w kursie języka niemieckiego.

Weronika Ciągło
Asystentka księgowości

Weronika jest w trakcie zdobywania swojego doświadczenia w księgowości. Studiuje na II roku kierunku Finanse, Audyt, Inwestycje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Prywatnie angażuje się w wychowanie dzieci i młodzieży jak instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. W wolnych chwilach tworzy grafiki komputerowe oraz bierze udział w konkursach literackich.

Malwina Andrzejewska
Asystentka

Malwina jest w trakcie pierwszego roku studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na kierunku Rachunkowość i finanse. Swoją karierę rozpoczęła dwumiesięcznymi praktykami w biurze rachunkowym, a od października 2020 roku pracuje w DC Finanse.

Wolny czas lubi spędzać aktywnie razem z przyjaciółmi na spływach kajakowych, wycieczkach rowerowych czy wyścigach gokartami. Interesuje się również cukiernictwem i niedawno rozpoczęła przygodę ze ścianką wspinaczkową.